Nowoczesne rzeźby do ogrodu

Ogród zdobiony jest na wszelkie możliwe sposoby. Dawniej, jedynie w aranżacji dworu i jego ogrodu uwzględniano wstawianie rzeźby. Kosztowności, jakie trzeba było przeznaczyć na tak ekskluzywny dodatek do wnętrza były ogromne, lecz etykieta wymagała bycia mecenasem sztuki, propagowania jej oraz wyrażania wielkiego podziwu ku kulturze, ku wszelkim przejawom ogromu sztuki. Stąd też arystokratyczne rodziny przyjaźniły się z rzeźbiarzami, malarzami, którzy swoimi dziełami wyposażali najbogatszych ludzi.

Rzeźby obecnie

Dzisiejsze czasy na szczęście są zupełnie inne i na rzeźbę w ogrodzie może sobie pozwolić każdy. Różnorodność styli oraz gustów pozwala na swobodę wyrażania siebie, swojego otoczenia, pasji i przekonań. Rzeźbić może każdy i na wszelkie możliwe sposoby, bez nadętej techniki trzymania dłuta. Wyraz artystyczny jest istotą rzeźby. Nowoczesne rzeźby do ogrodu, jako element dekoracyjny muszą wtopić się w jego scenerię. Każdy ogród jest odzwierciedleniem charakteru właściciela, nawet jeśli sam go nie zrobił to i tak przejawia się to chociażby w dbałości o otoczenie, zmiany jakie w nim zachodzą. Rzeźba musi być przede wszystkim bliska estetyce właściciela. Często w centralnym miejscu znajduje się monstrualnej wręcz wielkości postać, która jeśli ogród nie jest dobrze zaprojektowany psuje cały efekt. Lepiej kupować rzeźby do ogrodu z rozwagą i w tenże sam sposób je komponować. Lepszym rozwiązaniem jest kupić małe rzeźby, które można poustawiać w zacisznych miejscach. Daje się wtedy możliwość zwiedzania ogrodu, poszukiwania przygód, ciągłych interpretacji na temat znaczenia i przesłania tej niewielkiej rzeźby.

Jeden komentarz


  1. Kiedyś mieliśmy z mężem krasnala ogrodowego, ale muszę przyznać, że wyglądał obciachowo. Kupiłam ostatnio pięknego aniołka ze skrzypkami. Prezentuje się fantastycznie!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *