Meble na chłodne wieczory

Jarzębiny, kasztany, żołędzie czy pyszne, słodkie jabłka to istotnie oznaki zbliżającej się złotej polskiej jesieni. Rano na polanach unosi się mgła, w południe jest bardzo ciepło, a wieczory stają się coraz ciemniejsze i chłodniejsze. Ciężko pożegnać się z ogrodem, grillowaniem oraz spędzaniem całego dnia na zewnątrz domu. Na szczęście dzięki kilku wynalazkom można przedłużyć sobie okres leżakowania w ogrodzie.

Typowe meble ogrodowe nie sprawdzają się już jesienią, ponieważ jest coraz zimniej i najważniejsze jest poczucie ciepła, by miło móc spędzać czas. Jest to idealny okres na meble rattanowe, które są bardzo przytulne, sprawiają wrażenie ciepła, rodzinnej atmosfery. Najważniejsze by były one pokryte jakimś ciepłym materiałem czy wygodnymi poduszkami, które dają bardzo dużo ciepła. Można dodatkowo nakryć się kocem czy przyodziać w płaszcz. Dodatkowo można rozpalić ognisko, wziąć lampkę dobrego wina i w sympatycznym gronie piec jabłka, kiełbaski oraz ziemniaki. Tego zapachu nie trzeba sobie długo wyobrażać.

Ogrodnictwo bardzo sprzyja wszelkim kontaktom towarzyskim, w szczególności jesienią, kiedy te więzi są silniejsze, bo jest więcej czasu na rodzinne, wieczorne rozmowy. Jak okres spadania liści będzie już intensywny można wymyśleć gry dla dorosłych oraz dzieci, które będą polegały na poszukiwaniu zagadek, skarbów czy słodyczy. Zbieranie szyszek w pobliskim lesie do wiaderka, robienie postaci z kasztanów na czas, korali z jarzębin. Takie kreatywne zabawy uwielbiają tak samo dorośli jak dzieci. Spotkanie się w przyjacielskim gronie może być niesamowitą przygodą w głąb siebie i swoich bliskich.

2 komentarze


  1. Rok temu kupowałem meble do ogrodu, krzesła drewniane i stoły dwa. Zimę przetrwały, zobaczymy ile kolejnych przetrwają.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *