Jakie dekoracje do ogrodu?

Ogrodnictwo współcześnie pełni o wiele więcej funkcji niż dawniej. Nie jest to wyłącznie aspekt estetyczny, zauroczenie gustem zjawiskowych fontann, rozwiązaniami pokrętnych alejek. Ogród przede wszystkim musi być funkcjonalny, a dopiero potem zaciekawiać swoją strukturą. Oczywiście wchodząc do nowego ogrodu najpierw zwraca się uwagę na względy estetyczne, potem dopiero na to, jak ktoś zagospodarował przestrzeń pod kątem spędzania wolnego czasu.

Gdy ogród jest już gotowy, czyli jest zielony i ma meble ogrodowe warto zastanowić się nad dodatkowymi dekoracjami w nim. Same doniczki czy ładne, zabytkowe meble dużo nie zdziałają. Brak jakiegoś ograniczenia względem ogrodu sprawia, że można w nim dosłownie zaszaleć z różnymi przedmiotami. Bardzo dobrze sprawdzają się wielkie wazony bądź stare beczki, które mają niezwykły charakter sam w sobie. Dla dzieci można kupić wielką skrzynię tajemnic, w której będą przechowywane zabawki ogrodowe. Ciekawe efekty daje oświetlenie w postaci niewielkich latarenek. Efektowne i bardzo romantyczne jest zrobienie oświetlenia nad głowami, w postaci gwieździstego nieba. Wielką frajdę mają nie tylko dzieci, ale także rodzice i znajomi.

W dekorowaniu ogrodu najlepiej jest czerpać z przedmiotów, które względnie się do niego nie nadają. Pozwala to stworzyć ciekawą, eksperymentalną atmosferę w nim. Stare, zabytkowe przedmioty, często pochodzące z nieistniejących już gospodarstw rolnych wyglądają fenomenalnie. Zardzewiałe wiadra, różne oprzyrządowanie, na którym można w fajny sposób wyeksponować roślinność i urządzić kącik wrażeń. Alternatywne rozwiązania są bardzo modne i poszukiwane.

3 komentarze


  1. Krasnale w ogrodzie – można się przestraszyć hehe..

    Odpowiedz

  2. Lizeta, czy ja wiem… Fajnie jest zobaczyć krasnala w ogrodzie 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *