Fotokafelki

Designerskie wnętrza można osiągnąć na wiele sposobów, na przykład kupując najgorętsze trendy. To samo można osiągnąć innymi ścieżkami, które nie są tak kosztowne i sezonowe, gdyż moda przemija. Ciekawym i niezbyt popularnym rozwiązaniem jest wykorzystywanie fotokafelków do aranżacji wnętrza.

Fotokafelki to są ceramiczne płytki z wykonanym na ich powierzchni nadrukiem w postaci grafiki, obrazu czy zdjęcia. Płytki ceramiczne najczęściej znajdują swoje zastosowania na ścianach łazienek, czasami w kuchni. Dosyć oryginalnie wyglądają na ścianie w gabinecie czy salonie jako obraz. Co ciekawe, można je stosować zarówno we wnętrzu jak i na zewnątrz. Po co kupować zwykłe i monotonne kafelki, skoro można mieć fotokafelki, które przedstawiają coś oryginalnego, żywiołowego. Świetnie wygląda to na przykład pod prysznicem. Rewelacyjne wykorzystanie małej przestrzeni, optyczne powiększenie bez większych problemów. Wystarczy zamówić i gotowa, designerska łazienka.
Ograniczeń nie ma żadnych, wyłącznie własna wyobraźnia. Mając ciekawy krajobraz wokół domu można posłużyć się własnym zdjęciem. Wystarczy wziąć w dłoń aparat, porobić kilka zdjęć, wybrać najbardziej efektowne i przesłać do odpowiedniej firmy. Następnie trzeba podać wymiary płytek ceramicznych i ilość, złożyć zamówienie i czekać na przesyłkę. Jedno zdjęcie może być zarówno na jednej płytce jak również tworzyć układankę. To takie proste, a niezwykle piękne.

Nie mając pomysłu na grafikę można skorzystać z gotowych wzorów czy motywów, których jest bardzo dużo.
Fotokafelki mają żywotność około 20 lat, kiedy to kolory są trwałe. Odporność na promienie UV jest znacznie krótsza, bo około 7 lat. Tak naprawdę prócz aspektem estetycznym niczym się one nie różnią od pozostałych, dostępnych na rynku kafli. Istnieje możliwość bezpłatnego archiwizowania zdjęć na fotokafelkach, aby móc zamówić pojedyncze sztuki, gdyby po kilku latach trzeba było coś zmienić. O okres archiwizowania należy zapytać się u producenta. Jest to bardzo przydatne, jeśli posiada się własną firmę i chce się mieć ciekawe logo. Jeśli jakaś płytka ulegnie uszkodzeniom mechanicznym można zamówić pojedynczą sztukę zamiast zmieniania całego szyldu. Niezbyt drogi i oryginalny pomysł na aranżację wnętrza pomieszczeń mieszkalnych jak i biurowych.

Najczęściej zamawiane są reprodukcje znanych obrazów bądź fotografie natury. Reprodukcje wyglądają elegancko w każdym miejscu, natomiast elementy krajobrazu pozwalają odpocząć, zregenerować się. Natura zawsze jest świeża i piękna, niezależnie od pory roku i kontynentu.

Ten artykuł znaleziono po poniższych frazach:

  • fotokafle

2 komentarze


  1. Widzę, że będę musiała zainwestować w takie płytki do łazienki. Świetnie się prezentują!

    Odpowiedz

  2. Fotopłytki polecił nam znajomy budowlaniec – Muszę przyznać, że jestem zachwycona! prezentują się fenomenalnie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *