Dziecięce zabawy w jesiennym ogrodzie

Jesień to często nielubiana pora roku. Dzieciom najczęściej kojarząca się z koniecznością pójścia do szkoły i końcem upragnionych wakacji. Pozostałym z coraz krótszym dniem i znikającą zielenią. Polska jesień ma również swoje piękniejsze i o wiele bardziej barwne oblicze. Jesienny ogród to prawdziwa mozaika barw. Zielone dotychczas liście drzew i krzewów zamieniają się w różnobarwne kompozycje. Ogrodnictwo to umiejętność posadzenia takich roślin, które w jesiennym klimacie prezentują się najokazalej.

Jesienny ogród może stać się prawdziwym rajem dla dzieci. Wielkie sterty opadłych liści cieszą się ogromną popularnością, a kreatywność dzieci pozwala na dużą różnorodność wykorzystania ich w trakcie zabawy. Począwszy od obrzucania się, a skończywszy na tarzaniu się w nich. W jesiennym ogrodzie znajdziemy również kasztany, które są postrzegane przez dzieci jako prawdziwy skarb. Po obłupaniu, z kolczastego pancerza wyłania się piękny, błyszczący kasztan, z których najczęściej robi się wszelkiego rodzaju postaci, łącząc poszczególne kasztany za pomocą wykałaczek. W jesiennym ogrodzie z pewnością znajdziemy również żołędzie, które cieszą się nie gorszą popularnością niż kasztany. Również wykorzystać je można do prac manualnych z dziećmi. Dziecięce zabawy w jesiennym ogrodzie to również zbieranie kolorowych liści i suszenie ich wśród kartek książek.

Zatem jesienny ogród również może być kojarzony przez dzieci ze świetną zabawą. Mniej atrakcyjną, jesienną pogodę zastąpić można na wiele sprawdzonych, przez dziesiątki lat, sposobów. W końcu jesień jest tylko raz w roku i posiada cechy charakterystyczne, które warto wykorzystać w zabawie z dziećmi.

Ten artykuł znaleziono po poniższych frazach:

  • jak wykorzystać opony w ogrodzie

2 komentarze


  1. Zrobiłem dzieciom w ogrodzie huśtawki, aby mogły się bawić. To był strzał w dziesiątkę :))

    Odpowiedz

  2. Ja w swoim Jesiennym ogrodzie postawiłam dzieciakom basen! Miło popatrzeć ile im to frajdy sprawia :) Pomyślę teraz o huśtawkach

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *